KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14444098
nr 1444 4098
Egron Lundgren
(1815-1875), Sverige
Man, monogramsignerad, blandteknik. Bladets mått: 15x10,5, yttermått inklusive ram: 32x28
måndag 24 januari 2022
kl 20:28:16
Egron Lundgren
Läs mer om Egron Lundgren
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta